Hakkımızda

ESO ATELIER

Doğal ve saf bitki öz yağlarını kullanarak, geleneksel şifa yöntemlerini yorumladığı formülasyonlar ile arındırıcı ve saf cilt bakım ürünleri üretir, ilham veren well-being ve aromaterapik koku deneyimleri tasarlar.

Şifanın sırrının kalpteki, bedendeki ve ruhtaki denge olduğuna inanır.

Aromaterapi, sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Anadolu’nun şifa reçeteleri, geleneksel halk hekimleri, ‘AYURVEDA; yaşam bilgisi’, şamanik öğretiler, doğa ve sadelik Eso Atelier formüllerinin esin kaynaklarıdır.

Adil, temiz ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla üretir. Bir sürdürülebilirlik projesi yürüterek genç çiftçilerle ortak projeler geliştirir.

Eso Atelier Anadolu Bahçeleri koleksiyonunun içeriğinde Anadolu topraklarında yabani veya geleneksel yetişebilen bitkilerden elde edilen tamamen saf uçucu yağlar, cilt için çok kıymetli yerel zeytinimizin özlerinden elde edilen Skualen ve soğuk sıkım doğal baz yağlar kullanılmıştır. Masaj yağı olarak da kullanabileceğiniz Anadolu Bahçesi Vücut Bakım Yağlarının cildiniz için bakım etkisi yüksek olup, içeriklerinin %99 kaynağı Anadolu topraklarıdır. Bedeninize ve ruhunuza iyi gelmesi niyetiyle, yalnızca Doğa Ana'nın sundukları kullanılarak hazırlanmıştır.

 

Era Izgi

''Eso Atelier benim doğal malzemelerle oynadığım, kokularla şifalandığım atölyem. Kokular, eğer doğal bitkilerin öz yağlarıyla çıkarılmışsa şifalı, hem de çok. Ürünlerimin içine topraktan çıkmayan hiç bir şey koymuyorum ki en büyük organımız olan cildimize doğadan başka bir şey değmesin.

Uzun yıllar iç mimar olarak mekanlara renk katmış bir tasarımcıyım. Şimdilerde ise doğal bitkiler aracılığıyla şifayı tüm dünyaya yaymayı amaçlayan bir yerel üretici.''

Esra Izgi, Eso Atelier kurucusu.

 

SERTİFİKALAR - EĞİTİMLER

İstanbul Teknik Üniversitesi: Endüstri Ürünleri Tasarımı

Belçika Brugge Sanat Akademisi: Mimarlığa giriş

University of Minnesota: Aromatherapy - Clinical Use of Essential Oils

Herbafarm Akademi: Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm Eğitimi

Sine Özsoy Love: Ayurvedik Cilt Bakımı ve Rasayana

Herbafarm Akademi: Ayurvedik Aromaterapi

Nazım Tanrıkulu: Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi: Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sertifika Programı

Atelier Aromaterapi: Aromaterapi

Atelier Aromaterapi: Doğal Kolonya Yapımı

Atelier Aromaterapi: Türkiye'nin Parfüm Bitkileri ve Pratikteki Kullanımı

Harmonia Ekotopya: Ekolojik Tasarım